Saturday, June 3, 2017

MNOGU UBAVI PRIMERI ZA RECIKLIRANJE


Стоп за фрлање ракав тоалетна хартија! Еве 23 брилијантен начин на нивна повторна употреба.

Во текот на годината, луѓето поминуваат многу тоалетна хартија, особено во големи семејства, па дури и со деца. 🙂Но, кога на ролна завршува, ние често го фрли во ѓубре, не дозволувајќи им на себе да се покаже имагинација. Излегува дека овие празни ракав може да донесе многу повеќе добро отколку што може да се замисли.
"Рацете" има собрано неколку практични апликации за вас. Следниот пат пред фрлање грмушка тоалетна хартија, се обиде да една од овие идеи:

декорација

декор огледала ракавите на тоалетна хартија
11
Со помош на ракавот може да се направи ексклузивен дизајн шема на ткаенината.
цртање со помош на ракавот на тоалетна хартија

Садови за садници

Од картон деградира и се разградува со текот на времето, како ракавите се одлично место за вашиот садници.
садници во ракавите на тоалетна хартија
садници во ракавите на тоалетна хартија
садници во ракавите на тоалетна хартија

канцеларија

Ако ви треба место за чување на моливи, пенкала и други канцелариски материјали, од ролни тоалетна хартија може да се направи тука е уредно организаторот. Спреј бои, плус неколку грмушки залепени на парче картон.
молив случај на центри на тоалетна хартија
молив случај на центри на тоалетна хартија
Организаторот на центри на тоалетна хартија
Организација на клетките во картонска кутија
3

дизајнер организаторите

Оренбург шалови попуст eur.platok-moda.rueur.platok-moda.ruКоја било големина и боја. Од 46 евра. Испорака. Попусти до 65%. Побрзајте!Отстрани Реклами:Не се заинтересирани за тематаОпсесивно и уморниСомнителна содржина или спамСпречува гледање на содржината
Ви благодариме Приватни реклами.
Yandex
4
5
со организаторот sprigs

Пенал

Да се ​​направи овој молив, ќе имаат некоја работа да се направи, но тоа е убаво да се користи за работа, направени со свои раце!
моливи од ролна тоалетна хартија

Хранилки за птици

Грижете се за пердувести пријатели, се направи едноставна фидер птица. Се шири со путер од кикирики се тркалаат или нешто леплива, а потоа се тркалаат во семето.
механизам за снабдување со ракав, на тоалетна хартија
Земете тест од стилист glamurnenko.ruglamurnenko.ruПроверете го вашиот вкус и чувство за стил! Добијат бесплатни совети стилист!Отстрани Реклами:Не се заинтересирани за тематаОпсесивно и уморниСомнителна содржина или спамСпречува гледање на содржината
Ви благодариме Приватни реклами.
Yandex

Храниние

жици

Така што веќе не треба да untangle на жици за напојување на мобилни уреди.
Кабелот во ракавите на тоалетна хартија
Кабелот во ракавите на тоалетна хартија
Кабелот во ракавите на тоалетна хартија
Кабелот во ракавите на тоалетна хартија

предиво

шалови

Свитка шамија или марамче и ставете ја во ролна. Потоа, сите ролни може да се здипли во кутија.
Марами во ракавите на тоалетна хартија

Хартија за завиткување или позадина остатоци

Занаети и играчки

А сад за чување на играчки

уморни од играчки расфрлани низ куќата Дали сте? Можеби ова гаража ќе интерес на вашето дете, и тој ќе биде среќен да се стави сите во него.
гаражата на центри на тоалетна хартија

панел игри

Прекрасен игра панели за најмалите: развивање на просторното размислување, парична казна моторни вештини и логика. Дури и некои возрасни не одбиваат да се игра!
16

Занаети со деца

Од картон ракави можете да направите многу интересни и шарени играчки.
Момчињата ќе се допаѓа!
18
Оваа забава играчка е уникатно заинтересирани во најинтересните жителите на куќата.
19
Како ви се допаѓа skittles маса?
20

подарок за пакување

Пакување за подарок на случај на тоалетна хартија
Пакување за подарок на случај на тоалетна хартија

Вашето мислење? Дозволете ни да знаеме во коментари!


No comments:

Post a Comment