Monday, June 24, 2013

ANGELSKI TEKST VO ANGELSKA STRANA

 • Живеме во некое чудно време се и сешто се цени освен искреноста! Денес со лaгата си поарен и поценет! Грубоста ако ја имаш и ја применуваш те носи кон врвот! Тoа зошто бог ги створил луѓето да се сакаат кога тие ја барат секоја можна причина да се мразат и караат меѓу себе? Зошто е полесно да освоиш девојка со добар изглед отколку со добро срце? Зошто никој не се осмелува да се запраша дали има враќање од безната во која сме тргнале? Дали злото ќе надвладее на доброто та суровото ќе изгори покрај сувото? Како да му објасниш на чесниот дека е добро и вредно да останеш таков кога сите нечесни успеале и се снашле во животот подобро од него? Неможам повеќе со овие дилеми научниците решават се но никако не најдоа решение за злобата и зависта на луѓето! Луѓе сакајте се зошто да се мразиме! Помагајте си не си одмагај те ! Животот е прекраток за да го живеме вака... НЕ ДОЗВОЛУВАЈТЕ НИКОМУ ДА ВИ ГИ РУШИ СОНОВИТЕ , БИДЕЈЌИ НИКОЈ НЕ ВИ ПОМОГНАЛ ДА ГИ ИЗГРАДИТЕ !!! ♥
  ANGELSKI TEKST VO ANGELSKA STRANA

  EK

Sunday, June 23, 2013

SOZNANIJA ZA PORTFOLIO ZA DECATA I GRADINKITE - VOSPITUVACITE

Moe najgolemo priznanie e mislenjeto na moite koleski - prakticari

 1. CEST I ZADOVOLSTVO MI E STO VE IMAM ZA PRIJATELKA. OD VAS UCAM ZA GOLEMINATA NA UCITELOT,ZA COVEKOT, ZA UBAVINATA . BIDETE BLAGOSLOVENI I ZIVEJTE DOLGO, DOLGO.
  • Elisaveta Kikovic MirjanaiTrajce Jankovski,draga koleske, ne velam deka ne mi godi toa sto javno go izrazuvash tvoeto mislenje za mene,no sepak jas sum skromna licnost. Potkrepa na ova e toa sto posle tolku moi izdanija nikogas ne sum napravila prezentacija. Ostavam delata da zboruvaat za mene. Ti blagodaram od se

Friday, June 21, 2013

FOTOGRAFII OD OHRID - KURIR

Балканскиот Ерусалим-Охрид поседува убавини кои оставаат без зборови.

ohrid2
Голем број на странски, но и домашни туристи секоја година се враќаат во градот кој има 365 цркви, кристално езеро и убава природа.
Тие убавини, низ објективот на нашиот познат фотограф Стојан Тоше Николовски, се волшебни. Тој фотографиите ги нарече „Охрид-градот на светлината“, а оние кои веќе ги видоа фотографиите, не штедат позитивни зборови за нив.
ohrid
ooo2
ooo3
ooo
oo
Sparkasse potroshuvachki kredit 300x250
Krill_web_baner_300x250

Избор на уредникот

ФОТО: Пуштен во употреба патот за населените места Десово и Браилово

News image
Новиот патен правец што ги поврзува населените места Десово и Браилово во општина Долн...

Кој ќе настапи на прилепскиот Пиво фест?

News image
И оваа година, за време на прилепскиот фестивал на пивото сите патишта ќе водат кон гр...

Шрамајер: Проблемот со името е психо-патолошки проблем на Грција

News image
Признавање на уставното име, почитување на одлуката од Хаг и деблокирање на евроатлант...
  • 24 часа
  • 7 дена
  • 30 дена
  pivofest2013 300x150